صفحه اصلي > کانون بازنشستگان > بازنشستگان تامین اجتماعی سمنان : قوه قضائیه با متخلفان برخورد کند

بازنشستگان تامین اجتماعی سمنان : قوه قضائیه با متخلفان برخورد کند


5-10-1392, 08:33. نويسنده: admin

 

 

بازنشستگان تامین اجتماعی سمنان : قوه قضائیه با متخلفان برخورد کند

 

جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در سمنان با اعتراض نسبت به حیف و میل حقوق آنان در مدیریت سابق این سازمان، خواستار برخورد قوه قضاییه با متخلفان شدند.

این افراد در خانه گارگر سمنان تجمع کردند و بر برخورد با مسببان و خیانت کاران به قشر محروم جامعه (کارگران و بازنشستگان) تاکید کردند.

تجمع کنندگان در این مکان با تاکید بر رسیدگی سریع به درخواست آنان افزودند: در صورت بی توجهی به مسایل کارگران و کوتاهی در برخورد با متخلفان مالی در سازمان تامین اجتماعی، در آینده در مقابل فرمانداری، استانداری و در نهایت مجلس شورای اسلامی تجمع می کنند.

 

دبیر تشکیلات خانه کارگر استان سمنان در جمع معترضین صندوق تامین اجتماعی را بزرگترین صندوق در خاورمیانه خواند و گفت: این صندوق متعلق به دولت نیست بلکه حق الناس است.

حبیب الله محقق با تاکید بر اینکه این صندوق حاصل تلاش کارگران و دسترنج آنها است متذکر شد: در هیات مدیره این صندوق خبری از کارگران و کارفرمایان نیست اما 10 تا 15 معاون وزیر حضور دارند.

وی با بیان اینکه حاکمیت این صندوق باید در اختیار کارگران و بازنشستگان باشد تصریح کرد: در حالی که یک کارگر 30 سال حق بیمه می دهد چرا باید با وضعیت درمان نامناسبی مواجه باشد و بیمه تکمیلی بخرد.

وی گفت: یک کارگر پس 30 سال سابقه حقوق اندکی دریافت می کند اما کارمندان تامین اجتماعی باید حقوق های میلیونی بگیرند.

محقق گفت: یک میلیون و 500 هزار بازنشسته تامین اجتماعی مشکل دارند اما مدیران سابق این سازمان به نمایندگان مجلس بن کارت های 50 و 100 میلیونی ریالی داده اند اما برای پرداخت حقوق بازنشستگان می گویند مشکل داریم.

وی گفت که در صورت بی توجهی به درخواست های بازنشستگان این تجمع را در تهران برگزار می کنیم.

دبیر خانه کارگر استان سمنان با اشاره به مراجعه روزانه بازنشستگان و کارگران در اعتراض به وضعیت حقوق و مسایل درمانی به این خانه، از قوه قضاییه خواست تا سریعتر به پرونده حیف و میل امول و دارایی های تامین اجتماعی رسیدگی کند.

 

برخی از بازنشستگان در این تجمع با تایید مطالب گفته شده بر ضرورت مراجعه سریعتر به تهران و برگزاری تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و ... تاکید کردند و افزود: آماده اند همین امروز به تهران عزیمت کنند.بازگشت