اظهار نگرانی معاون دبیرکل خانه کارگر از وضعیت بحرانی صندوق‌های بیمه‌ای کشور

حسن صادقی در جمع فعالان کارگری وکمیته های بیمه درمانی این تشکل در سمنان اظهار کرد: نگرانی ما از این وضعیت تنها محدود به تامین اجتماعی نیست و ممکن است مشکلات بیشتری برای کشور به وجود بیاورد.

وی با بیان اینکه صندوق تامین اجتماعی به دلیل کثرت بیمه شدگان یک سازمان چندوجهی است افزود: متاسفانه از دهه 80 و اوایل دهه 90 شاهد رویکردی غیرعلمی به تامین اجتماعی بودیم و این رویکرد محدود به قوه مجریه نبوده بلکه قوه قضاییه و مقننه نیز رویکرد خوبی به این صندوق نداشتند.

این فعال کارگری با بیان اینکه مجلس با وضع قوانین بدون پشتوانه مالی، دستگاه قضا با عدم حمایت جدی و دستگاه اجرایی ، با عدم تعهد به تعهدات خود در این وضعیت تاثیر گذاشتند گفت: همین رویکردها سبب شد که صندوق ها به وضعیت بحران زای فعلی نزدیک شوند.

وی با بیان اینکه ما مخالف بیمه همه گروه های اجتماعی یا زنان خانه دار و... نیستیم خاطرنشان کرد: واقعیت این است که این مسائل ربطی به تامین اجتماعی ندارد و سازمان وظیفه ای در این قبال ندارد.

صادقی با بیان اینکه مجلس نباید وظایف حاکمیتی را به عهده تامین اجتماعی بگذارد افزود: چرا باید این وظایف را به عهده سازمانی بگذارند که خود در پرداخت مطالبات بازنشستگان خود با مشکل روبرو است.

این فعال کارگری بر لزوم تغییر نگاه ها به صندوقها و از جمله تامین اجتماعی تاکید و بیان کرد: اگر مانع از دست‌اندازی به تامین اجتماعی نشوند، این سازمان در سال های آتی با بحران جدی روبرو خواهد شد.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری نه تنها مخالف همسان سازی نیست بلکه اجرای آن را ضروری می داند گفت: حرف ما این است که اجرایی شدن این مهم نباید از محل صندوقی که متعلق به کارگران است انجام شود.

این فعال کارگری به تمجید از عملکرد نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی پرداخت و اضافه کرد: اگر مدیریت، دلسوزی و تلاش های ایشان نبود، وضعیت صندوق می توانست بدتر از وضعیت امروز آن باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از منابع کشور از طریق طرح هدفمندی به هدر رفت، خاطرنشان کرد: اگر آن منابع به سمت تولید و اشتغال سوق داده می شد مشکلات کشور در این بخش تا این حد نبود.

صادقی با اذعان به اینکه هیچ کسی نمی تواند یک نمونه در کشور به دست دهد که با اجرای طرح هدفمندی وضعیت معیشتی و اقتصادی خانواده آن متحول و یا بهبود جدی یافته باشد به انتقاد از آنچه گداپروری می خواند پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه با اجرای این طرح منابعی که می توانست به بهبود اقتصادی کشور کمک کند، اینگونه به هدر رفت.

معاون دبیرکل خانه کارگر کشور با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت نیز با مشکلات جدی روبرو است گفت: این طرح هم همچون طرح هدفمندی و یا مسکن مهر در مسیری حرکت می کند که بعید است به بهبود وضعیت در آینده ختم شود.

وی با تاکید بر این که جامعه کارگری با بسیاری از این طرح ها مخالفتی ندارد خاطرنشان کرد: صندوق ها و علی الخوص تامین اجتماعی با تداوم این رویکردها با مشکلات جدی روبرو خواهند شد و به دلیل تعدد و کثرت بیمه شده ها در این سازمان ممکن است مشکلاتی جدی برای جامعه و نظام مقدس اسلامی که جامعه کارگری برای تداوم آن جان های بسیاری داده ایجاد شود.
منبع 
ارسال نظر

ارسال نظر

    • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
      laughinglollovenorecourserequestsad
      tonguewassatcryingwhatbullyangry
عکس خوانده نمی شود