صدور کارت عضویت
نظرسنجی
مایل به افزایش کدام خدمات خانه کارگر می باشید؟


پیوندها
مقام معظم رهبري

رياست جمهوري اسلامي ايران

وزارت تعاون

سامانه فيش حقوقي بازنشستگان

سوابق بيمه اي بيمه شده گان تامين اجتماعي

آمار بازديد
خانه کارگر استان سمنان
عنوان حیبیب اله محقق :گره مشكل اشتغال به دست بانك‌ها باز مي‌شود
موضوع خانه کارگر خبرگزاری ها  تاریخ تاريخ: 5-09-1393, 01:41   بازدیدها بازديدها: 1 279


حبيب الله محقق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سمنان، افزود:در حال حاضر در وضعیت اشتغال فرق چندانی حاصل نشده است و به جهت اینکه کشور در حالت رکود قرار دارد ، انتظار زیادی هم نمی توان داشت.

وي خاطرنشان كرد: در صورت خروج از ركود و حمايت بانك‌ها از توليد داخل و صنعت كشور ،مي‌توان به بهبود وضعيت اشتغال اميدوار بود.

تصويب قانون "پرداخت حق بیمه بیکاری توسط کارگران" به زیان کارگران است

دبير اجرايي خانه كارگر استان سمنان با تأكيد بر اينكه كارگران خواستار حمايت مجلس و تصويب قانون در حمايت از قشر كارگر هستند، اظهار كرد: اخیراً صحبت‌هايي در خصوص تصويب قانوني است که کارگران در زمان بیکاری ،حق بیمه بیکاری را پرداخت کنند و بیمه یا کارفرما از این پرداخت معاف شوند.

محقق ، با بیان اينكه تصويب اين قانون در راستاي حمايت از قشر كارگران نيست، گفت: اين خبر تا کنون در صحن علنی مجلس مطرح نشده و چنانچه مطرح و به تصویب برسد کارگران راضی نخواهند بود، اگر چه من بعید می دانم که نمایندگان مجلس دست به چنین کاری بزنند.

وي تأكيد كرد: اگر اين قانون تصويب شود واکنش گروهای مختلف و تشکل های کارگری و عموم مردم را به دنبال خواهد داشت.

2500 كارگر استان سمنان از مزاياي بيمه بيكاري استفاده مي‌كنند

دبير خانه كارگر استان سمنان همچنين گفت: در حال حاضر حدود 2500 نفر از كارگران استان سمنان از مزاياي بيمه بيكاري استفاده مي‌كنند و مانند بسياري از كارگران كشور خواستار حمايت بيشتر دولت، مجلس و مسوولين هستند.

محقق در پاسخ به اين سوال كه خانه کارگر استان برای حمایت از کارگران بیکار و محروم از دریافت بیمه بیکاری چه خدماتی را ارائه می کند، گفت: تنها کاری که می توانیم انجام دهیم مشاوره رایگان در بخش های مختلف به این قشر زحمت کش است.

وي اضافه كرد: کارگران و خانواده های آنان از خدمات مشاوره ای و آموزش رایگان دوره های کوتاه مدت نظیر زبان انگليسي ، کامپیوتر، گلیم بافی، خیاطی، قالی بافی، قرآن، کلاس‌های هنری و .. توسط خانه كارگر استان سمنان بهره مند مي‌شوند.0
0
0
0 نفر
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
  • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
    laughinglollovenorecourserequestsad
    tonguewassatcryingwhatbullyangry
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :

 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به خانه کارگر استان سمنان
صفحه اصلي / تماس با ما / درباره ما / نقشه سايت
چشم انداز رسانه هاي سمنان