صدور کارت عضویت
نظرسنجی
مایل به افزایش کدام خدمات خانه کارگر می باشید؟


پیوندها
مقام معظم رهبري

رياست جمهوري اسلامي ايران

وزارت تعاون

سامانه فيش حقوقي بازنشستگان

سوابق بيمه اي بيمه شده گان تامين اجتماعي

آمار بازديد
خانه کارگر استان سمنان
عنوان محقق:معتقدیم مزد و حقوق باید بر اساس تورم واقعی افزایش یابد
موضوع خانه کارگر خبرگزاری ها  تاریخ تاريخ: 4-11-1393, 15:24   بازدیدها بازديدها: 1 327

دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان؛
 
معتقدیم مزد و حقوق باید بر اساس تورم واقعی افزایش یابد
 
سمنان-خبرنگارکاروکارگر: دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان اظهار داشت: مزد کارگران نسبت به تورم 69 واحد عقب مانده منظور این نیست که ما بگوییم دستمزد باید 3 میلیون و 200 هزار تومان باشد، این با واقعیت های جامعه همخوانی ندارد بلکه معتقدیم در شرایط کنونی اگر به جای دستمزد 607 هزار تومانی، پرداخت مزد یک میلیون و 635 هزار تومانی می تواند تأمین کننده هزینه زندگی یک خانوار چهار نفره باشد. حبیب الله محقق بیان داشتند: ما با اصلاح قانون کار مخالف نیستیم اما در حوزه برخورد با قانون کار مشاهده می کنیم تغییرات پیشنهاد شده، یکسونگرانه و فقط به نفع مدیران دولتی و کارفرماها بوده و تخریب روابط کار را به دنبال دارد و به همین دلیل با آن مخالف هستیم. این فعال جامعه کارگری استان سمنان با اشاره به مطرح شدن مباحثی در خصوص زمزمه های طرحی برای اصلاح قانون کار، اظهار داشت: ضرورت صیانت از قانون کار در شرایط فعلی وجود دارد. محقق در ادامه سخنان خود با اشاره به بحث دستمزدهای کارگران و حقوق آنان گفت: جامعه کارگری، همانند تشکل های سیاسی نیستند که چند صدایی داشته باشند، بلکه باید صدای واحدی در همه مسائل مخصوصا بحث دستمزد داشته باشند.
وی تأکید نمود: معتقدیم مزد و حقوق باید بر اساس تورم واقعی افزایش یابد، اما متأسفانه حتی با تورمی که رسما بانک مرکزی اعلام کرده نیز، نرخ دستمزدها و حقوق افزایش پیدا نداشته است.
محقق با بیان این مطلب که در حال حاضر مزد و حقوق تعیین شده، حدود 69 واحد نسبت به تورم اعلام شده، عقب افتادگی دارد، گفت: امیدواریم هم دولت و هم کارفرماها، این حرف منطقی و کارشناسی را از کارگران بپذیرند که حاصل عدم افزایش مزد مبتنی بر میزان تورم رسمی که بانک مرکزی اعلام نموده، طی سنوات گذشته 69 واحد عقب افتادگی داشته ایم و به همین دلیل باید بعد از این به این مسئله بپردازیم که چطور این فاصله جبران شود. دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه همه فعل و انفعالات در حوزه اشتغال، سرمایه گذاری، قانون گذاری و...، در چنبره مسائل سیاسی گره خورده؛ بنابراین هر کس قدرت سیاسی را در دست بگیرد می تواند آینده صنفی هم صنفان خود را به خوبی پیش ببرد. وی افزود: امروز 37 میلیونی نیروی کار با خانواده های شان، سهم شان در مرکز قدرت سیاسی کشور که همان مجلس شورای اسلامی باشد چند درصد است؟ آیا با این سهم کم, می توانیم قوانین مورد نظر خود را تصویب کنیم؟
محقق با بیان این مهم که باید برای یافتن نیروهای شایسته و مستعد و کمک دهنده به جامعه کارگری در مجلس، تحقیقات میدانی صورت گیرد، گفت: نیروهایی که در حق جامعه کارگری ظلم می نمایند باید در لیست سیاه جامعه کارگری قرار گیرند اما افرادی که همراه بودند و استقلال سازمان تأمین اجتماعی را دنبال و از حقوق کارگران و قانون کار حمایت می نمایند باید مورد حمایت قرار گیرند.
ایشان با بیان این  مطلب که سازمان تأمین اجتماعی به عنوان نهادی که بیشترین سهامداران آن کارگران هستند و همچنین حوزه قانون کار، خط قرمز جامعه کارگری است، گفت: این حق جامعه کارگری است که در مقابل تعدی به خط قرمزهایش واکنش نشان دهد. وی افزود: افرادی که دست در کاسه جامعه کارگری نموده اند و به ادغام معاونت درمانی سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت رأی داند، در انتخابات آتی مجلس، در لیست سیاه کارگران قرار خواهند گرفت؛ یعنی نه تنها رأی به آن ها داده  نخواهد شد، بلکه در خصوص عملکرد آنان روشنگری های لازم به کارگران صورت می پذیرد.
حبیب الله محقق  در  ادامه گفتگو با اشاره به رویکرد دولت در خصوص جامعه کارگری گفت: رویکرد دولت  تدبیر و امید حمایت از نیروی کار و مدنظر قراردادن خواسته های جامعه کارگری است و تا زمانی که این رویکرد وجود دارد از دولت در مقابل مخالفینش حمایت نموده و ایستادگی خواهیم نمود. محقق  در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت: معتقدیم این دولت در زمره دولت هایی است که نگاه اقتصادی اش تولید محور، صنعتی نمودن کشور و با رویکرد صادرات صنعتی است و این رویکرد علمی، امنیت شغلی را ایجاد و اشتغال  و افزایش درآمد را برای جامعه کارگری به دنبال دارد؛ ما از این رویکرد حمایت نموده و خود را مکلف می دانیم که از تحقق چنین شعارهای اقتصادی حمایت نماییم.

0
0
0
0 نفر
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
  • winkwinkedsmileambelayfeelfellow
    laughinglollovenorecourserequestsad
    tonguewassatcryingwhatbullyangry
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :

 
عيسي مهرعلي
تاريخ: 10 بهمن 1393 08:07 تعداد مطالب: 0 | نظرات: 0

باسلام.ماكارگران حتي شاغل بخش دولتي امنيت شغلي نداريم.امنيت شغلي
شماميدانيد.چرا عيدي كارگران شاغل دولت 1ماه حقوق است.چرا طبق قانون كار عيدي پرداخت نميكنند.چرا ؟
[پاسخ]
کليه حقوق اين سايت متعلق است به خانه کارگر استان سمنان
صفحه اصلي / تماس با ما / درباره ما / نقشه سايت
چشم انداز رسانه هاي سمنان